GigPress 2.1.14 Finnish - en to fi translation catalogue (256 entries)

en: Add a show
fi: Lisää keikka

en: Shows
fi: Keikat

en: Artists
fi: Artistit

en: Venues
fi: Keikkapaikat

en: Tours
fi: Kiertueet

en: Settings
fi: Asetukset

en: Import/Export
fi: Tuo/Vie

en: You're using
fi: Käytössäsi on

en: Like it?
fi: Pidätkö?

en: Make a donation
fi: Lahjoita

en: at
fi: ,

en: Price
fi: Liput

en: Box office
fi: Lippukauppa

en: Venue phone
fi: Puhelin

en: Notes
fi: Tietoja

en: Download iCal
fi: Lataa iCal-muodossa

en: Buy tickets
fi: Osta lippu

en: Sold Out
fi: Loppuunmyyty

en: Cancelled
fi: Peruttu

en: Add to Google Calendar
fi: Lisää Google-kalenteriin

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
fi: Näytetään %s&#8211;%s / %s

en: Artist order updated.
fi: Artistien järjestys päivitetty.

en: Nothing to export.
fi: Ei mitään vietävää.

en: You are not authorized to do that. Try logging-in first.
fi: Oikeutesi eivät riitä tähän. Kirjaudu sisään ensin.

en: Update artist
fi: Päivitä artisti

en: or
fi: tai

en: cancel
fi: peru

en: Edit this artist
fi: Muokkaa artistia

en: Sorry, but we had trouble loading that artist for editing.
fi: Artistia ei voitu avata muokkausta varten

en: Add an artist
fi: Lisää artisti

en: Add artist
fi: Lisää artisti

en: Artist name
fi: Artistini nimi

en: Artist URL
fi: Artistin kotisivu

en: All artists
fi: Kaikki artistit

en: Note that you cannot delete an artist while they have shows in the database.
fi: Huomaa ettet voi poistaa artisteja joilla on keikkoja tietokannassa.

en: Number of shows
fi: Keikkoja

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: No artists in the database
fi: Tietokannassa ei ole artisteja

en: We had trouble creating your new artist. Sorry.
fi: Uuden artistin luominen ei onnistunut.

en: We had trouble creating your new venue. Sorry.
fi: Uuden keikkapaikan luominen ei onnistunut.

en: We had trouble creating your new tour. Sorry.
fi: Uuden kiertueen luominen ei onnistunut.

en: We had trouble creating your Related Post. Sorry.
fi: Keikka-artikkelin luominen ei onnistunut.

en: You must select a venue.
fi: Keikkapaikka täytyy olla valittuna.

en: You must select an artist.
fi: Artisti täytyy olla valittuna.

en: You must enter an artist name.
fi: Artistin nimi puuttuu.

en: You must enter a venue name.
fi: Keikkapaikan nimi puuttuu.

en: You must enter a city.
fi: Kaupunki puuttuu.

en: You must enter a tour name.
fi: Kiertueen nimi puuttuu.

en: That's not a valid date.
fi: Virheellinen päivämäärä.

en: That's not a valid end date.
fi: Virheellinen loppupäivämäärä.

en: Your show  on
fi: Keikkasi

en: was successfully added.
fi: lisätty.

en: Add a similar show
fi: Lisää samanlainen keikka

en: Edit the related post
fi: Muokkaa keikka-artikkelia

en: Something ain't right - try again?
fi: Jotain meni pieleen - yritä uudestaan?

en: was successfully updated.
fi: päivitetty.

en: Show(s) successfully deleted.
fi: Keikka/keikkoja poistettu.

en: Undo
fi: Palauta

en: We ran into some trouble deleting the show(s). Sorry.
fi: Keikkojen poistaminen ei onnistunut.

en: was successfully added to the database.
fi: lisätty tietokantaan.

en: Venue successfully deleted.
fi: Keikkapaikka poistettu.

en: We ran into some trouble deleting the venue. Sorry.
fi: Keikkapaikan poistaminen ei onnistunut.

en: Tour name successfully changed to
fi: Kiertueen nimeksi vaihdettu

en: Tour successfully deleted.
fi: Kiertue poistettu.

en: We ran into some trouble deleting the tour. Sorry.
fi: Kiertueen poistaminen ei onnistunut.

en: successfully updated.
fi: päivitetty.

en: Artist successfully deleted.
fi: Artisti poistettu.

en: We ran into some trouble deleting the artist. Sorry.
fi: Artistin poistaminen ei onnistunut.

en: Show(s) successfully restored.
fi: Keikka/keikat palautettu.

en: We ran into some trouble restoring your show(s). Sorry.
fi: Keikan/keikkojen palautus ei onnistunut.

en: Tour successfully restored from the database.
fi: Kiertue palautettu.

en: We ran into some trouble restoring the tour. Sorry.
fi: Kiertueen palautus ei onnistunut.

en: shows were skipped due to errors
fi: keikkaa ei lisätty virheiden takia

en: shows were skipped as they were deemed duplicates
fi: keikkaa ei lisätty, koska ne löytyivät jo tietokannasta

en: shows were successfully imported
fi: keikkaa lisätty

en: Sorry, but there was an error parsing your file. Maybe double-check your formatting and file type?
fi: Tiedoston tulkkaaminen ei onnistunut. Tarkista että tiedosto on ohjeen mukainen.

en: Sorry, but there was an error uploading
fi: Tiedoston siirrossa tuli joku ongelma.

en: All shows and tours in the trash have been permanently deleted.
fi: Kaikki roskiksessa olevat keikat ja kiertueet on tuhottu pysyvästi.

en: We ran into some trouble emptying the trash. Sorry.
fi: Roskiksen tyhjentyminen ei onnistunut.

en: All tours have been migrated into artists.
fi: Kaikki kiertueet saatiin päivitettyä artisteille.

en: There was an error migrating tours to artists. Sorry.
fi: Kiertueiden päivitys artisteille ei onnistunut.

en: There were no tours to migrate.
fi: Ei ollut kiertueita tuotavaksi.

en: Upload a CSV (comma-separated values) file to import into your GigPress database.
fi: Lähetä tiedot GigPressin tietokantaan CSV-tiedostostossa.

en: Please review the formatting specifications to save yourself headaches!
fi: Huom. seuraa tiedoston muotoiluohjeita tarkasti niin säästyt monelta harmilta!

en: Include Related Post associations?
fi: sisältää linkit liittyviin artikkeleihin

en: Upload CSV
fi: Lähetä CSV

en: Download your complete show database as a CSV (comma-separated values) file, compatible with programs such as Microsoft Excel. This file is also suitable to import into another GigPress installation.
fi: Lataa koko tietokanta CSV-tiedostona (comma-separated values). Tiedoston voi avata esim. Excelissä tai sillä voi siirtää tiedot toiseen GigPress-asennukseen.

en: Export all artists
fi: Kaikki artistit

en: Export all tours
fi: Kaikki kiertueet

en: No tours in the database
fi: Ei kiertueita

en: Export all dates
fi: Kaikki keikat

en: Export upcoming dates
fi: Vain tulevat keikat

en: Export past dates
fi: Vain menneet keikat

en: Download CSV
fi: Lataa CSV

en: <strong>Welcome to GigPress!</strong> Get started by adding your first show below. To display your shows, simply add the
fi: <strong>Tervetuloa GigPressiin!</strong> Aloita lisäämällä ensimmäinen keikkasi alla. Tulosta keikkalista lisäämällä lyhytkoodi

en: shortcode to any page or post.
fi: mille tahansa sivulle tai artikkeliin.

en: Questions?  Please check out the
fi: Onko kysyttävää? Tutustu

en: documentation
fi: käyttöohjeeseen

en: and
fi: ja

en: FAQ
fi: UKK:hon

en: on the GigPress website. Enjoy!
fi: GigPressin kotisivulla.

en: Don't show this again
fi: Älä näytä uudestaan

en: Sorry, but we had trouble loading that show for editing.
fi: Keikan lataaminen muokattavaksi ei onnistunut.

en: Edit this show
fi: Muokkaa keikkaa

en: Date
fi: Päivä

en: None
fi: Ei mitään

en: This is a multi-day event
fi: Tämä on monipäiväinen tapahtuma

en: End date
fi: Loppupäivä

en: Artist
fi: Artisti

en: Add a new artist
fi: Uusi artisti...

en: Venue
fi: Keikkapaikka

en: Add a new venue
fi: Uusi keikkapaikka...

en: Select a venue
fi: Valitse keikkapaikka

en: No venues in the database
fi: Tietokannassa ei ole keikkapaikkoja

en: Venue name
fi: Keikkapaikan nimi

en: Venue address
fi: Osoite

en: Venue city
fi: Kaupunki

en: Venue state/province
fi: Lääni

en: Venue postal code
fi: Postinumero

en: Venue country
fi: Maa

en: Venue website
fi: Keikkapaikan nettisivu

en: Status
fi: Tila

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Admittance
fi: Ikäraja

en: Not sure
fi: Ei tietoa

en: include currency symbol
fi: mukaanlukien valuuttasymboli

en: Ticket URL
fi: Lippukaupan nettiosoite

en: Ticket phone
fi: Lippukaupan puhelinnumero

en: External URL
fi: Ulkoinen URL

en: Use this space to list other bands, 'presented by' info, etc
fi: Lisää tähän muiden bändien tiedot, yms.

en: Part of a tour?
fi: Osa kiertuetta?

en: No
fi: Ei

en: Add a new tour
fi: Uusi kiertue...

en: Tour name
fi: Kiertueen nimi

en: Related post
fi: Keikka-artikkeli

en: Add a new post
fi: Lisää uusi artikkeli

en: Related post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Available placeholders:
fi: Käytössä olevat tagit:

en: Publish now
fi: Julkaise nyt

en: Publish on show date
fi: Julkaise keikkapäivänä

en: Update show
fi: Tallenna

en: Add show
fi: Tallenna

en: Full URL to your 'Upcoming Shows' page
fi: Täydellinen URL tulevien keikkojen sivullesi

en: No upcoming shows message
fi: 'Ei tulevia keikkoja' -viesti

en: No past shows message
fi: 'Ei menneitä keikkoja' -viesti

en: User level required to use GigPress
fi: GigPressin käyttöön vaadittava käyttäjätaso

en: Administrator
fi: Pääkäyttäjä

en: Editor
fi: Päätoimittaja

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Contributor
fi: Avustaja

en: Short date format
fi: Lyhyt päiväysformaatti

en: Output
fi: Esikatselu

en: Long date format
fi: Pitkä päiväysformaatti

en: Time format
fi: Aikaformaatti

en: Here's some documentation on date and time formatting
fi: Tästä löytyy ohjeita päivämäärän ja ajan muotoiluun

en: I use a 24 hour clock
fi: Käytä 24-tuntista ajan esitystä

en: Artist label
fi: Artistin otsikko

en: Tour label
fi: Kiertueen otsikko

en: External link label
fi: Ulkoisen linkin teksti

en: Age restrictions
fi: Ikäraja

en: A pipe-separated list of available age restrictions.
fi: Lista ikärajoista

en: Related posts
fi: Keikka-artikkeli

en: Display gig info in related posts
fi: Näytä keikan tiedot keikka-artikkelissa

en: before the post content
fi: artikkelin alussa

en: after the post content
fi: artikkelin lopussa

en: using <code>[gigpress_related_shows]</code>
fi: manuaalisesti koodilla <code>[gigpress_related_shows]</code>

en: If a gig has a related post, that gig's details will appear at the specified position in that post.
fi: Jos keikkaan on liitetty keikka-artikkeli, keikan tiedot tulevat näkyviin halutussa kohdassa artikkelia.

en: Related show heading
fi: Keikan tietojen otsikko

en: This appears before the gig details in your related post.
fi: Tämä tulostuu artikkeliin ennen keikan tietoja.

en: Related posts category
fi: Kategoria keikka-artikkeleille

en: Automatically create a related post for every new show I enter.
fi: Luo keikka-artikkeli automaattisesti joka keikalle.

en: When creating related posts, put them in this category
fi: Laita luodut artikkelit tähän kategoriaan.

en: Exclude this category from my normal post listings.
fi: Älä näytä kategoriaa muissa artikkelilistauksissa.

en: Related posts linking
fi: Keikka-artikkelin linkitys

en: Place a link to each show's related post in the following fields
fi: Luo linkki keikka-artikkeliin listan seuraaviin kenttiin

en: City
fi: Kaupunki

en: Related post phrase
fi: Keikka-artikkelin linkkisana

en: This appears in your shows listing.
fi: Tämä tulostuu keikkalistaukseen

en: Artist URLs
fi: Artistien kotisivut

en: Link artist names to their URLs.
fi: Tee artistin nimestä linkki

en: Make the GigPress RSS feed auto-discoverable.
fi: RSS-syöte on 'auto-discoverable'

en: Show RSS and iCal subscription links.
fi: Näytä RSS ja iCal -linkit.

en: Note that the FeedBurner FeedSmith plugin will kill your GigPress RSS and iCal feeds, but the FD FeedBurner plugin will not.
fi: Huom. GigPressin RSS- ja iCal-syötteet eivät toimi FeedBurner FeedSmith -lisäosan kanssa. FD FeedBurner -lisäosa toimii.

en: RSS/iCal feed title
fi: RSS/iCal-syötteen otsikko

en: Country display
fi: Keikkamaan näyttäminen

en: Display country column.
fi: Näytä maa-sarake

en: Use full country names.
fi: Käytä täysiä maan nimiä

en: Link behaviour
fi: Linkkien aukeaminen

en: Open external links in new windows.
fi: Avaa linkit uudessa ikkunassa.

en: Load jQuery into my theme.
fi: Kirjoita teemaan jQueryn lataus

en: Uncheck this if you have a hard-coded link to the jQuery library in your theme.
fi: Älä valitse tätä jos teemassasi on jo jQuery kovakoodattuna.

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Disable the default GigPress CSS.
fi: Poista GigPressin oletus-CSS käytöstä

en: Disable the default GigPress JavaScript.
fi: Poista GigPressin oletus-JavaScript käytöstä

en: Save Changes
fi: Talleta

en: All
fi: Kaikki

en: Upcoming
fi: Tulevat

en: Past
fi: Menneet

en: View all artists
fi: Kaikki artistit

en: View all tours
fi: Kaikki kiertueet

en: View all venues
fi: Kaikki keikkapaikat

en: Descending
fi: Uusin ensin

en: Ascending
fi: Vanhin ensin

en: Country
fi: Maa

en: Tour
fi: Kiertue

en: Copy
fi: Kopioi

en: Sorry, no shows to display based on your criteria.
fi: Näillä valinnoilla ei löydy keikkoja.

en: Trash selected shows
fi: Poista valitut keikat

en: You have
fi: Sinulla on

en: shows
fi: keikkaa

en: tours
fi: kiertuetta

en: in your trash
fi: roskiksessa

en: Take out the trash now
fi: Tyhjennä roskis

en: A tour is simply a named collection of shows that you want to group together.
fi: Kiertue on nimi joukolle keikkoja jotka haluat niputtaa yhteen.

en: Update tour
fi: Tallenna

en: Edit this tour
fi: Muokkaa kiertuetta

en: Sorry, but we had trouble loading that tour for editing.
fi: Kiertueen lataaminen muokattavaksi ei onnistunut.

en: Add a tour
fi: Lisää kiertue

en: Add tour
fi: Lisää kiertue

en: All tours
fi: Kaikki kiertueet

en: Note that deleting a tour will <strong>NOT</strong> delete the shows associated with that tour.
fi: Huom. kiertueen poistaminen <strong>EI</strong> poista siihen liitettyjä keikkoja.

en: Sorry, but we had trouble loading that venue for editing.
fi: Keikkapaikan lataaminen muokkausta varten ei onnistunut.

en: Edit this venue
fi: Muokkaa keikkapaikkaa

en: Add an venue
fi: Lisää keikkapaikka

en: Update venue
fi: Tallenna

en: Add venue
fi: Lisää keikkapaikka

en: All venues
fi: Kaikki keikkapaikat

en: Note that you cannot delete a venue while it has shows in the database.
fi: Huom. keikkapaikkaa ei voi poistaa jos tietokannassa on siihen liitettyjä keikkoja.

en: Name
fi: Nimi

en: Address
fi: Osoite

en: Phone
fi: Puhelin

en: Time
fi: Aika

en: Admission
fi: Liput

en: Select Month
fi: Valitse kuukausi

en: Select Year
fi: Valitse vuosi

en: List upcoming GigPress shows
fi: Listaa tulevat keikat

en: Title
fi: Otsikko

en: Display upcoming shows
fi: Näytä tulevat keikat

en: Display today's shows
fi: Näytä tämän päivän keikat

en: Display past shows
fi: Näytä menneet keikat

en: Number of shows to list
fi: Näytettävien keikkojen määrä

en: Only display shows from this artist
fi: Vain tämän artistin keikat

en: Only display shows from this tour
fi: Vain tämän kiertueen keikat

en: Only display shows from this venue
fi: Vain tämän keikkapaikan keikat

en: Group by artist
fi: Ryhmittele artistin mukaan

en: Ignored when filtering by artist, tour, or venue.
fi: Ei vaikutusta jos yllä valittu artisti, kiertue tai keikkapaikka.

en: Order artists alphabetically
fi: Aakkosjärjestyksessä

en: Order artists by custom order
fi: Manuaalisessa järjestyksessä

en: Ignored when not grouping by artist.
fi: Ei vaikutusta jos ei ryhmitellä artistin mukaan

en: Group by tour
fi: Ryhmittele kiertueen mukaan

en: Show RSS and iCal feeds
fi: Näytä RSS ja iCal -syötteet

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: This phrase is used to link to the page specified in your GigPress settings. (Leave blank to disable this link.)
fi: Tämä teksti näkyy linkissä tulevien keikkojen sivulle (asetettu GigPressin asetuksissa). Jätä tyhjäksi jos et halua linkkiä.

en: Subscribe
fi: Tilaa
