GigPress 1.4.2 - en to bg translation catalogue (256 entries)

en: Add a show
bg: Добави участие

en: Shows
bg: Участия

en: Artists
bg: Артист

en: Venues
bg: Места

en: Tours
bg: Турнета

en: Settings
bg: Настройки

en: Import/Export
bg: Внасяне/Изнасяне

en: You're using
bg: Вие изполвате

en: Like it?
bg: Харесва ли ти?

en: Make a donation
bg: Направи дарение

en: at
bg: в

en: Price
bg: Цена

en: Box office
bg: Каса

en: Venue phone
bg: Телефон за връзка

en: Notes
bg: Бележки

en: Download iCal
bg: Изтегли iCal файла.

en: Buy tickets
bg: Купи билети

en: Sold Out
bg: Продадени

en: Cancelled
bg: Отменен

en: Add to Google Calendar
bg: Добави в Google календар

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
bg: Показване на %s&#8211;%s от %s

en: Artist order updated.
bg: Реда на артистите е обновен.

en: Nothing to export.
bg: Няма какво  да се експортира

en: You are not authorized to do that. Try logging-in first.
bg: Не си оторизиран да правиш това. Опитай първо да се логнеш.

en: Update artist
bg: Обнови артист

en: or
bg: или

en: cancel
bg: откажи

en: Edit this artist
bg: Редактирай артист

en: Sorry, but we had trouble loading that artist for editing.
bg: Съжаляваме, но има проблем с редкатирането на този артист.

en: Add an artist
bg: Добави един артист

en: Add artist
bg: Добави артист

en: Artist name
bg: Име на артиста

en: Artist URL
bg: Връзка на артист

en: All artists
bg: Всички артисти

en: Note that you cannot delete an artist while they have shows in the database.
bg: Имайте предвид, че не можете да изтриете артист, докато той има участия в базата данни.

en: Number of shows
bg: Брой на участията

en: Actions
bg: Действия

en: Edit
bg: Редактирай

en: Delete
bg: Изтрий

en: No artists in the database
bg: Няма артисти в базата данни

en: We had trouble creating your new artist. Sorry.
bg: Имаме затруднения със създаването на артиста. Съжаляваме.

en: We had trouble creating your new venue. Sorry.
bg: Имаме затруднения със създаването на вашето място. Съжаляваме.

en: We had trouble creating your new tour. Sorry.
bg: Имаме затруднения със създаването на вашето ново турне. Съжаляваме.

en: We had trouble creating your Related Post. Sorry.
bg: Имаме затруднения със създаването на вашата Свързана публикация. Съжаляваме.

en: You must select a venue.
bg: Трябва да въведете място.

en: You must select an artist.
bg: Трябва да изберете артист.

en: You must enter an artist name.
bg: Трябва да въведете име на артиста.

en: You must enter a venue name.
bg: Трябва да въведете име на мястото.

en: You must enter a city.
bg: Трябва да въведете град.

en: You must enter a tour name.
bg: Трябва да въведете име на турнето.

en: That's not a valid date.
bg: Датат не е валидна

en: That's not a valid end date.
bg: Крайната дата не е валидна.

en: Your show  on
bg: Вашето участие  в

en: was successfully added.
bg: беше създадено успешно.

en: Edit the related post
bg: Редактирай Свързания пост

en: Something ain't right - try again?
bg: Нещо не е наред. Ще опитате ли отново?

en: was successfully updated.
bg: беше успешно обновено.

en: Show(s) successfully deleted.
bg: Участието/та е изтрито успешно.

en: Undo
bg: Отмени

en: We ran into some trouble deleting the show(s). Sorry.
bg: Имаме проблеми с изтриването на участието. Съжаляваме.

en: was successfully added to the database.
bg: беше успешно добавено в базата данни.

en: Venue successfully deleted.
bg: Мястото е изтрито успешно.

en: We ran into some trouble deleting the venue. Sorry.
bg: Попаднахме на проблем с изтриването на мястото. Съжаляваме.

en: Tour name successfully changed to
bg: Името на турнето беше успепно сменено на

en: Tour successfully deleted.
bg: Турнето е изтрито успешно.

en: We ran into some trouble deleting the tour. Sorry.
bg: Попаднахме на проблем с изтриването на турнето. Съжаляваме.

en: successfully updated.
bg: беше успешно обновено.

en: Artist successfully deleted.
bg: Артиста е изтрит успешно.

en: We ran into some trouble deleting the artist. Sorry.
bg: Имаме проблеми с изтриването на артиста. Съжаляваме.

en: Show(s) successfully restored.
bg: Участието е въстановено успешно.

en: We ran into some trouble restoring your show(s). Sorry.
bg: Възникна проблем с въстановяването на това участие. Съжаляваме.

en: Tour successfully restored from the database.
bg: Турнето бе успешно въстановено от базата данни.

en: We ran into some trouble restoring the tour. Sorry.
bg: Попаднахме на проблем с въстановяването на турнето. Съжаляваме.

en: shows were skipped due to errors
bg: участия бяха пропуснати заради грешки

en: in
bg: в

en: on
bg: на

en: shows were skipped as they were deemed duplicates
bg: участия бяха премахнати, защото бяха счете неи за дубликати

en: shows were successfully imported
bg: Участието е внесено успешно.

en: Sorry, but there was an error parsing your file. Maybe double-check your formatting and file type?
bg: Съжаляваме, но има синтактична/морфологична грешка. Проверете отново формата на файла.

en: Sorry, but there was an error uploading
bg: Съжаляваме, но има грешка при качването.

en: All shows and tours in the trash have been permanently deleted.
bg: Всички участия и турнета в кошчето бяха безвъзвратно изтрити.

en: We ran into some trouble emptying the trash. Sorry.
bg: Имаме проблеми с изтриването на кошчето. Съжаляваме.

en: All tours have been migrated into artists.
bg: Всички турнета са модифицирани в артисти.

en: There was an error migrating tours to artists. Sorry.
bg: Докато модифицирахме турнетата в артисти се получи грешка. Съжалявам.

en: There were no tours to migrate.
bg: Няма турнета за модифициране.

en: Upload a CSV (comma-separated values) file to import into your GigPress database.
bg: Качете  CSV (comma-separated values) файл за да внесете във вашата Gigpress база данни.

en: Please review the formatting specifications to save yourself headaches!
bg: Моля, прегледайте спецификациите за форматиране, за да си спестите главоболия!

en: Include Related Post associations?
bg: Включи асоциацията със свързани публикации?

en: Upload CSV
bg: Качи CSV

en: Download your complete show database as a CSV (comma-separated values) file, compatible with programs such as Microsoft Excel. This file is also suitable to import into another GigPress installation.
bg: Изтегли твоята пълна база данни като CSV файл (съвместимо с програми като Microsoft Excel). Този файл е полезен и за внасяне в друга Gigpress инсталация.

en: Export all artists
bg: Изнеси всички артисти

en: Export all tours
bg: Изнеси всички турнета

en: No tours in the database
bg: Няма турнета в базата данни

en: Export all dates
bg: Изнеси всички събития

en: Export upcoming dates
bg: Изнеси предстоящите събития

en: Export past dates
bg: Експортирай миналите събития

en: Download CSV
bg: Изтегли CSV файла.

en: <strong>Welcome to GigPress!</strong> Get started by adding your first show below. To display your shows, simply add the
bg: <strong>Добре дошли в GigPress!</strong> Започнете, като добавите първото участие долу. За да си покажете участията, просто добавете

en: shortcode to any page or post.
bg: кратък код за някоя страница или публикация

en: Questions?  Please check out the
bg: Въпроси?  Моля проверете

en: documentation
bg: документация

en: and
bg: и

en: FAQ
bg: ЧЗВ

en: on the GigPress website. Enjoy!
bg: на страницата на GigPress. Успех!

en: Don't show this again
bg: Не показвай това отново

en: Sorry, but we had trouble loading that show for editing.
bg: Съжаляваме, но има проблем с редкатирането на това участие.

en: Edit this show
bg: Редактирай участието

en: Date
bg: Дата

en: None
bg: Няма

en: This is a multi-day event
bg: Това е много дневно събитие

en: End date
bg: Крайна дата

en: Add a new artist
bg: Добави нов артист

en: Venue
bg: Място

en: Add a new venue
bg: Добави ново място

en: Select a venue
bg: Избери място

en: No venues in the database
bg: Няма места в базата данни

en: Venue name
bg: Име на мястото

en: Venue address
bg: Адрес на мястото

en: Venue city
bg: Град на мястото

en: Venue state/province
bg: Област на мястото

en: Venue postal code
bg: Пощенски код на мястото

en: Venue country
bg: Държава на мястото

en: Venue website
bg: Страница на мястото

en: Status
bg: Статус

en: Active
bg: Активен

en: Admittance
bg: Възрастови ограничения

en: Not sure
bg: неизвестно

en: include currency symbol
bg: добави и символ за валута

en: Ticket URL
bg: URL за билети

en: Ticket phone
bg: Телефон за информация за билети

en: External URL
bg: Външен URL адрес

en: Use this space to list other bands, 'presented by' info, etc
bg: Използвай това пространство за подредба на погряващи или предходни групи, "представено от", или каквото още искаш.

en: Part of a tour?
bg: Част от турне?

en: No
bg: Не

en: Add a new tour
bg: Добави турне

en: Tour name
bg: Име на турнето

en: Related post
bg: Свързан пост

en: Add a new post
bg: Създай нов пост

en: Related post title
bg: Заглавие на свързан пост

en: Available placeholders:
bg: Свободни позиции/места

en: Publish now
bg: Публикувай сега

en: Publish on show date
bg: Публикувай на датата на участието

en: Update show
bg: Обнови участието

en: Add show
bg: Добави участие

en: Full URL to your 'Upcoming Shows' page
bg: Пълен адреес към страницата с твоите участия

en: No upcoming shows message
bg: Съобщение за Няма предстоящи участия

en: No past shows message
bg: Съобщение за Няма минали участия

en: User level required to use GigPress
bg: Необходимо ниво на потребител за редакция на GigPress

en: Administrator
bg: Администратор

en: Editor
bg: Редактор

en: Author
bg: Автор

en: Contributor
bg: Сътрудник

en: Short date format
bg: Къс формат на датата

en: Output
bg: Изглед

en: Long date format
bg: Дълъг формат на датата

en: Time format
bg: Формат на часа

en: Here's some documentation on date and time formatting
bg: Тук има малко информация за форматирането

en: I use a 24 hour clock
bg: Използвам 24 часов часовник

en: Artist label
bg: Продуцент на артиста

en: Tour label
bg: Етикет на турнето

en: External link label
bg: Етикет на външната връзка

en: Age restrictions
bg: Възрастови ограничения

en: A pipe-separated list of available age restrictions.
bg: Списък на възрастовите ограничения разделени с "|".

en: Related posts
bg: Свързани постове

en: Display gig info in related posts
bg: Покажи информация за участието в Свързани публикации

en: before the post content
bg: преди съдържанието на публикацията

en: after the post content
bg: след съдържанието на публикацията

en: using <code>[gigpress_related_shows]</code>
bg: използвайки <code>[gigpress_related_shows]</code>

en: If a gig has a related post, that gig's details will appear at the specified position in that post.
bg: Ако участието има Свързана публикация, детайлите на същото участие ще се появят на специфична позиция в тази публикация.

en: Related show heading
bg: Заглавие на Свързаната публикация

en: This appears before the gig details in your related post.
bg: Това ще се появи преди детайлите на участието във вашата Свързана публикация.

en: Related posts category
bg: Категория на Свързаната публикация

en: Automatically create a related post for every new show I enter.
bg: Автоматично създавай Свързана публикация за всяко участие, което въвеждам.

en: When creating related posts, put them in this category
bg: Когато създавам Свързани публикации ги публикувай в тази категория

en: Exclude this category from my normal post listings.
bg: Изключи тази категория от моето нормално публикуване.

en: Related posts linking
bg: Свързване на Свързаните публикации

en: Place a link to each show's related post in the following fields
bg: Сложи връка към Свързания пост на всяко участие във следните полета

en: City
bg: Град

en: Related post phrase
bg: Фраза за Свързани публикации

en: This appears in your shows listing.
bg: Това се появява в твоят списък с участия.

en: Artist URLs
bg: Връзки към артиста

en: Link artist names to their URLs.
bg: Свържи имената на артиста с техните връзки.

en: Make the GigPress RSS feed auto-discoverable.
bg: Направи хранилката на Gigpress саморазпознаваема

en: Show RSS and iCal subscription links.
bg: Показвай RSS и iCal връзки за абонаменти.

en: Note that the FeedBurner FeedSmith plugin will kill your GigPress RSS and iCal feeds, but the FD FeedBurner plugin will not.
bg: Имайте предвид, че FeedBurner FeedSmith плъгина ще убие Вашите GigPress iCal и RSS емисии, но на FD FeedBurner плъгинa няма да повлияе.

en: RSS/iCal feed title
bg: Заглавие на RSS/iCal емисията

en: Country display
bg: Колона "Държава"

en: Display country column.
bg: Покажи колона "Държава".

en: Use full country names.
bg: Използвайте пълни имена на държавите

en: Link behaviour
bg: Поведение на препратките

en: Open external links in new windows.
bg: Отваряй външни препратки в нов прозорец.

en: Load jQuery into my theme.
bg: Зареди jQuery в темата ми.

en: Uncheck this if you have a hard-coded link to the jQuery library in your theme.
bg: Махнете отметката, ако нямате силно кодирана връзка към jQuery библиотеката на вашата тема.

en: Advanced
bg: Разширени

en: Disable the default GigPress CSS.
bg: Забрани CSS на Gigpress по подразбиране.

en: Disable the default GigPress JavaScript.
bg: Забрани JavaScript на Gigpress по подразбиране.

en: Save Changes
bg: Запази промените

en: All
bg: Всички

en: Upcoming
bg: Предстоящи

en: Past
bg: Минали

en: View all artists
bg: Покажи всички артисти

en: View all tours
bg: Виж всички турнета

en: View all venues
bg: Покажи всички места

en: Descending
bg: Низходящ

en: Ascending
bg: ВЪзходящ

en: Country
bg: Държава

en: Tour
bg: Турне

en: Copy
bg: Копирай

en: Sorry, no shows to display based on your criteria.
bg: Съжа;явам, но няма участия, които да отговарят на критериите Ви.

en: Trash selected shows
bg: Изтрий избраните

en: You have
bg: Имате

en: shows
bg: участия

en: tours
bg: турнета

en: in your trash
bg: във вашето кошче

en: Take out the trash now
bg: Изпразнете кошчето

en: A tour is simply a named collection of shows that you want to group together.
bg: Турнето е просто колекция от участия, които искате да групирате.

en: Update tour
bg: Обнови турнето

en: Edit this tour
bg: Редактирай турнето

en: Sorry, but we had trouble loading that tour for editing.
bg: Съжаляваме, но имаме проблемно зареждане на турнето за редакция.

en: Add a tour
bg: Добави турне

en: Add tour
bg: Добави турне

en: All tours
bg: Всички турнета

en: Note that deleting a tour will <strong>NOT</strong> delete the shows associated with that tour.
bg: Имайте в предвид че изтриването на турне <strong>НЯМА</strong> да изтрие участията в него.

en: Sorry, but we had trouble loading that venue for editing.
bg: Съжаляваме, но имаме проблеми със зареждането на турнето за редакция.

en: Edit this venue
bg: Редактирай мястото

en: Add an venue
bg: Добави едно място

en: Update venue
bg: Обнови мястото

en: Add venue
bg: Добави място

en: All venues
bg: Всички места

en: Note that you cannot delete a venue while it has shows in the database.
bg: Имайте в предвид, че не можете да изтриете място, докато за него има записи в базата данни.

en: Name
bg: Име

en: Address
bg: Адрес

en: Phone
bg: Телефон

en: Time
bg: Час

en: Admission
bg: Достъп

en: Select Month
bg: Избери месец

en: Select Year
bg: Избери година

en: List upcoming GigPress shows
bg: Връзка към предстоящи участия

en: Title
bg: Заглавие

en: Display upcoming shows
bg: Покажи предстоящи участия

en: Display today's shows
bg: Покажи днешните участия

en: Display past shows
bg: Покажи минали участия

en: Number of shows to list
bg: Брой на участията за публикация

en: Only display shows from this artist
bg: Покажи участия само от този артист

en: Only display shows from this tour
bg: Покажи участия само от това турне

en: Only display shows from this venue
bg: Покажи участия само от това място

en: Group by artist
bg: Групирай по артист

en: Ignored when filtering by artist, tour, or venue.
bg: Игнорирано, когато е филтритано по артист, турне или място.

en: Order artists alphabetically
bg: Поредти артистите по азбучен ред

en: Order artists by custom order
bg: Пореди артистите по твой ред

en: Ignored when not grouping by artist.
bg: Игнорирай, когато не се групира по артист.

en: Group by tour
bg: Групира по турне

en: Show RSS and iCal feeds
bg: Покажи RSS and iCal емисии

en: Link text
bg: Текст на връзката

en: This phrase is used to link to the page specified in your GigPress settings. (Leave blank to disable this link.)
bg: Тази фраза се използва, за връзки, които са описани в настройките на Gigpress. (Остави празно за да забраниш връзката.)

en: Subscribe
bg: Абонирай се
