GigPress - en to be translation catalogue (242 entries)

en: <strong>Welcome to GigPress!</strong> Get started by adding your first show below. To display your shows, simply add the
be: <strong>Сардэчна запрашаем у Гигпресс!</string> Пачніце з дадання першага канцэрту ледзь ніжэй. Каб убачыць вашы канцэрты, проста дадайце

en: A pipe-separated list of available age restrictions.
be: Падзелены спіс абмежаванняў па ўзросце.

en: A tour is simply a named collection of shows that you want to group together.
be: Тур гэта ўсяго толькі некалькі выступаў, якія вы жадаеце аб'яднаць пад адным імем

en: Actions
be: Аўкцыёны

en: Active
be: Актуальна

en: Add a new artist
be: Дадайце новага выканаўца

en: Add a new post
be: Стварыць новы пост

en: Add a new tour
be: Дадаць тур

en: Add a new venue
be: Дадайце новую пляцоўку

en: Add a show
be: Дадаць канцэрт

en: Add a tour
be: Дадаць тур

en: Add an artist
be: Дадаць выканаўца

en: Add an venue
be: Дадаць пляцоўку

en: Add artist
be: Дадаць выканаўца

en: Add show
be: Дадаць дату канцэрту

en: Add to Google Calendar
be: Дадаць у Гугл Каляндар

en: Add tour
be: Дадаць тур

en: Add venue
be: Дадаць пляцоўку

en: Address
be: Адрас

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Admission
be: кошт

en: Admittance
be: Абмежаванне па ўзросце

en: Age restrictions
be: абмежаванні па ўзросце

en: All
be: Усё

en: All artists
be: Усе выканаўцы

en: All shows and tours in the trash have been permanently deleted.
be: Усе канцэрты ў смеццевым кошыку выдалены без следу.

en: All tours
be: Усе туры

en: All tours have been migrated into artists.
be: Усе туры былі перанесены ў часткі артыстаў.

en: All venues
be: Усе пляцоўкі

en: April
be: Красавік

en: Artist
be: Выканавец

en: Artist ID
be: Ідэнтыфікацыя выканаўца

en: Artist label
be: Лэйбл выканаўца

en: Artist name
be: Назва выканаўца

en: Artist successfully deleted.
be: Испонитель быў без лішніх складанасцяў выдалены.

en: Artists
be: Выканаўцы

en: Ascending
be: Узыходна

en: August
be: Жнівень

en: Author
be: Аўтар

en: Automatically create a related post for every new show I enter.
be: Аўтаматычна стварыць пост па тэме для кожнай новай даты канцэрту, уносных мною

en: Available placeholders:
be: У наяўнасці ёсць наступныя заглушкі:

en: Box office
be: каса

en: Buy tickets
be: Купіць квіткі

en: Cancelled
be: Адменена

en: City
be: Горад

en: Contributor
be: Фрилэнсер

en: Copy
be: Капіяваць

en: Country
be: Краіна

en: Country display
be: Паказ краіны

en: Date
be: Лік

en: December
be: Снежань

en: Delete
be: Выдаліць

en: Descending
be: Сыходна

en: Display country column.
be: Паказваць калонку КРАІНА

en: Display gig info in related posts
be: Паказваць інфа канцэрту ў пастах па тэме

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
be: Паказана %s&#8211;% з %

en: Don't show this again
be: Не паказваць гэта акно зноў

en: Download CSV
be: Запампаваць CSV файл

en: Download iCal
be: Запампаваць iCal

en: Download your complete show database as a CSV (comma-separated values) file, compatible with programs such as Microsoft Excel. This file is also suitable to import into another GigPress installation.
be: Запампаваць поўную базу вашых канцэртаў як падзелены табамі CSV файл (сумяшчальны з праграмамі накшталт Microsoft Excel). Гэты файл можна пазней імпартаваць у іншую ўсталёўку Гигпресса

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit the related post
be: рэдагаваць пост па тэме

en: Edit this artist
be: Рэдагаваць гэтага выканаўца

en: Edit this show
be: Рэдагаваць гэты канцэрт

en: Edit this tour
be: Рэдагаваць гэты тур

en: Edit this venue
be: Рэдагаваць гэту пляцоўку

en: Editor
be: Рэдактар

en: End date
be: Апошняя дата

en: Exclude this category from my normal post listings.
be: Выключыць гэту катэгорыю са спісу маіх звычайных пастоў

en: Export all artists
be: Экспартаваць усіх выканаўцаў

en: Export all dates
be: Экспартаваць усе даты

en: Export all tours
be: Экспартаваць усе туры

en: Export past dates
be: Экспартаваць мінулыя даты

en: Export upcoming dates
be: Экспартаваць будучыя даты

en: FAQ
be: Часта задаванымі пытаннямі

en: February
be: Люты

en: Full URL to your 'Upcoming Shows' page
be: Поўны URL да вашай старонкі з разгорнутым спісам усіх будучых канцэртаў.

en: Group by artist
be: Згрупаваць па выканаўцу

en: Group by tour
be: Згрупуйце канцэрты па турах

en: Here's some documentation on date and time formatting
be: Тут дакументацыя пра фарматаванне часу і даты

en: I use a 24 hour clock
be: фармат 24х гадзін

en: If a gig has a related post, that gig's details will appear at the specified position in that post.
be: калі ў канцэрту ёсць пасты па тэме, тое яго дэталі з'явяцца ў паказаным месцы гэтага паста

en: Import/Export
be: Імпарт/Экспарт

en: January
be: Студзень

en: July
be: Ліпень

en: June
be: Чэрвень

en: Like it?
be: Падабаецца?

en: Link behaviour
be: паводзіны спасылак

en: Load jQuery into my theme.
be: Заліць jQuery у маю тэму.

en: Long date format
be: Разгорнуты фармат дат

en: Make a donation
be: Унясіце свой унёсак

en: Make the GigPress RSS feed auto-discoverable.
be: Зрабіць RSS-струмень Гигпресс адкрытым для пошукавікаў.

en: March
be: Сакавік

en: May
be: Травень

en: Name
be: Назва

en: No
be: Не

en: No artists in the database
be: У базе няма ніводнага выканаўца

en: No past shows message
be: Тэкст паведамлення - У базе няма мінулых канцэртаў -

en: No tours in the database
be: У базе няма ніводнага тура

en: No upcoming shows message
be: Тэкст паведамлення  - Канцэртных планаў пакуль няма -

en: No venues in the database
be: У базе няма ніводнай пляцоўкі

en: None
be: Нічога

en: Not sure
be: Не

en: Note that deleting a tour will <strong>NOT</strong> delete the shows associated with that tour.
be: Заўважце, што выдаленне тура <strong>НЕ ВЫДАЛІЦЬ</strong> канцэрты злучаныя з ім.

en: Note that the FeedBurner FeedSmith plugin will kill your GigPress RSS and iCal feeds, but the FD FeedBurner plugin will not.
be: Адзначце, што FeedBurner FeedSmith убудова знішчыць вашы Гигпресс RSS і iCal струмені, а FD FeedBurner не заб'е.

en: Note that you cannot delete a venue while it has shows in the database.
be: Заўважце, што вам не атрымаецца выдаліць пляцоўку, пакуль у базе ёсць канцэрты на ёй.

en: Note that you cannot delete an artist while they have shows in the database.
be: Не забывайце, што вы не можаце выдаліць выканаўца пакуль у базе ёсць іх канцэрты.

en: Notes
be: Нататкі

en: Nothing to export.
be: Няма чаго экспартаваць

en: November
be: Лістапад

en: Number of shows
be: Нумар канцэртаў

en: Number of shows to list
be: Колькі канцэртаў паказваць?

en: October
be: Кастрычнік

en: Open external links in new windows.
be: Октрывать спасылкі ў новым акне

en: Output
be: Выснова

en: Part of a tour?
be: Частка тура?

en: Past
be: Мінулыя канцэрты

en: Phone
be: Тэлефон

en: Place a link to each show's related post in the following fields
be: Змесцаваць спасылку на кожны пост па тэме канцэрту ў наступныя графы

en: Please review the formatting specifications to save yourself headaches!
be: Калі ласка перачытайце ўказанні па фарматаванні, каб пазбавіць сябе ад лішняга гемора!

en: Price
be: Кошт

en: Publish now
be: Апублікаваць прама цяпер

en: Publish on show date
be: Апублікаваць у дзень канцэрту

en: Questions?  Please check out the
be: Пытанні? Калі ласка, зрахуйцеся

en: RSS/iCal feed title
be: Загаловак струменя RSS/iCal

en: Related post
be: Злучаны пост

en: Related post phrase
be: Фраза Злучанага Паста

en: Related post title
be: Назва паста па тэме

en: Related posts
be: Пасты па тэме

en: Related posts category
be: Катэгорыя пастоў па тэме

en: Related posts linking
be: звязак пастоў па тэме

en: Related show heading
be: Загаловак Злучанага Паста

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Select a venue
be: Абраць пляцоўку

en: September
be: Верасень

en: Settings
be: Налады.

en: Short date format
be: Кароткі фармат даты

en: Show RSS and iCal feeds
be: Паказаць RSS і iCal струмені

en: Show RSS and iCal subscription links.
be: Паказаць спасылкі падпіскі для RSS і iCal

en: Show link to shows page
be: Паказаць спасылку на старонку канцэртаў

en: Show successfully deleted.
be: Канцэрт быў выдалены без праблем.

en: Show successfully restored.
be: Канцэрт атрымалася аднавіць.

en: Shows
be: Канцэрты

en: Shows page link text
be: Тэкст спасылкі на старонку з канцэртамі

en: Sold Out
be: Усе квіткі прададзены

en: Something ain't right - try again?
be: штосьці не так - паспрабаваць ізноў?

en: Sorry, but we had trouble loading that artist for editing.
be: Выбачыце, але ў нас складанасці з актывацыяй рэдагавання гэтага выканаўца.

en: Sorry, but we had trouble loading that show for editing.
be: Выбачыце, але ў нас складанасці з актывацыяй рэдагавання гэтага канцэрту.

en: Sorry, but we had trouble loading that tour for editing.
be: Выбачыце ў нас праблемы з актывацыяй тура для рэдагавання

en: Sorry, but we had trouble loading that venue for editing.
be: Выбачыце ў нас праблемы з актывацыяй пляцоўкі для рэдагавання

en: Sorry, no shows to display based on your criteria.
be: Выбачыце, па вашым запыце не знойдзена ніводнага канцэрту.

en: Status
be: Статут

en: Subscribe
be: Падпісацца

en: Take out the trash now
be: Выкінуць смецце

en: That's not a valid date.
be: З гэтым лікам штосьці не то.

en: That's not a valid end date.
be: Некарэктная дата канчатка.

en: There was an error migrating tours to artists. Sorry.
be: Пры пераносе тураў адбылася памылка. Прычыняны выбачэнні.

en: There were no tours to migrate.
be: Для пераноскі не знайшлося ніводнага тура.

en: This appears before the gig details in your related post.
be: Гэта з'явіцца да дэталяў канцэрту ў пасце па тэме

en: This appears in your shows listing.
be: Гэта з'явіцца ў спісе вашых канцэртаў

en: This is a multi-day event
be: Гэта шматдзённая падзея

en: Ticket URL
be: Спасылка на сайт, дзе купіць квіткі

en: Ticket phone
be: Тэлефон для куплі квіткоў

en: Time
be: Час

en: Time format
be: Фармат часу

en: Title
be: Назва

en: Tour
be: Тур

en: Tour ID
be: ID тура

en: Tour label
be: Пазнака тура

en: Tour name
be: Назва тура

en: Tour name successfully changed to
be: Назва тура з поспехам было зменена на

en: Tour successfully deleted.
be: Тур быў без лішніх складанасцяў выдалены

en: Tour successfully restored from the database.
be: Тур паспяхова адноўлены з базы.

en: Tours
be: Туры

en: Uncheck this if you have a hard-coded link to the jQuery library in your theme.
be: Прыбярыце гэту опцыю, калі вы ўпісалі спасылку на jQuery бібліятэку ў вашу тэму.

en: Undo
be: Крок назад

en: Upcoming
be: Будучыя канцэрты

en: Update artist
be: Абнавіць інфармацыю пра выканаўца

en: Update show
be: Абнавіць інфармацыю пра канцэрт

en: Update tour
be: Абнавіць тур

en: Update venue
be: Абнавіць пляцоўку

en: Upload CSV
be: Запампуйце CSV

en: Upload a CSV (comma-separated values) file to import into your GigPress database.
be: Заліце файл фармату CSV (падзеленыя коскі дадзеныя) для папаўнення базы Гигпреса.

en: Use full country names.
be: Уносіце поўныя назвы краін.

en: Use this space to list other bands, 'presented by' info, etc
be: Гэта месца для ўказання адкрывалых (ці галоўных) выканаўцаў, інфармацыя пра фундатараў ці чагосьці яшчэ

en: User level required to use GigPress
be: Узровень карыстача для кіравання GigPress

en: Venue
be: Пляцоўка

en: Venue address
be: Адрас клуба

en: Venue city
be: Горад месцазнаходжання пляцоўкі

en: Venue country
be: Краіна месцазнаходжання пляцоўкі

en: Venue name
be: назва пляцоўкі

en: Venue phone
be: тэлефон клуба

en: Venue successfully deleted.
be: Площалка была паспяхова выдалена

en: Venue website
be: Сайт клуба

en: Venues
be: Пляцоўкі

en: View all artists
be: Паказаць усіх выканаўцаў

en: View all tours
be: Паказаць усе туры

en: View all venues
be: Паказаць усе пляцоўкі

en: We had trouble creating your Related Post. Sorry.
be: У нас не атрымалася стварыць ваш Злучаны Пост. Выбачыце.

en: We had trouble creating your new artist. Sorry.
be: У нас не атрымалася стварыць Новага Исполнилея. Выбачыце.

en: We had trouble creating your new tour. Sorry.
be: У нас не атрымалася стварыць новы тур. Выбачыце.

en: We had trouble creating your new venue. Sorry.
be: У нас не атрымалася стварыць новую пляцоўку. Выбачыце.

en: We ran into some trouble deleting the artist. Sorry.
be: У нас паўсталі складанасці пры выдаленні гэтага артыста. Просім прабачэнні.

en: We ran into some trouble deleting the show. Sorry.
be: У нас паўсталі складанасці пры выдаленні канцэрту. Просім прабачэнні.

en: We ran into some trouble deleting the tour. Sorry.
be: У нас праблемы з выдаленнем тура. Присим выбачэнні.

en: We ran into some trouble deleting the venue. Sorry.
be: У нас праблемы з выдаленнем пляцоўкі. Прычыняны выбачэнні.

en: We ran into some trouble emptying the trash. Sorry.
be: У нас паўсталі складанасці пры спусташэнні смецця. Просім прабачэнні.

en: We ran into some trouble restoring that show. Sorry.
be: У нас цяжкасці з аднаўленнем гэтага канцэрту. Выбачыце.

en: We ran into some trouble restoring the tour. Sorry.
be: У нас праблемы з аднаўленнем тура. Выбачыце.

en: When creating related posts, put them in this category
be: Пры стварэнні паста па тэме вызначыць іх у гэту катэгорыю

en: You are not authorized to do that. Try logging-in first.
be: У вас недастаткова мае рацыю для гэтага дзеяння. Паспрабуйце перш залагініцца.

en: You have
be: У сапраўдны момант у вас занесена

en: You must enter a city.
be: Вы павінны ўнесці назву горада

en: You must enter a tour name.
be: Вы павінны ўнесці назву тура

en: You must enter a venue name.
be: Вы павінны ўнесці назву пляцоўкі

en: You must enter an artist name.
be: Вы павінны ўнесці назву артыста

en: You must select a venue.
be: Вы павінны абраць пляцоўку

en: You're using
be: Вы выкарыстоўваеце

en: Your show  on
be: Ваш выступ у

en: after the post content
be: пасля тэксту паста

en: and
be: і

en: at
be: у

en: before the post content
be: да тэксту паста

en: cancel
be: адмяніць

en: documentation
be: дакументацыяй

en: in
be: у

en: in your trash
be: у смеццевым кошыку

en: include currency symbol
be: уключыць знак валюты

en: nowhere at all
be: нідзе

en: on the GigPress website. Enjoy!
be: на сайце GigPress. Прыемнага часу з GigPress!

en: opens in a new window
be: адкрыць у новым акне

en: or
be: ці

en: shortcode to any page or post.
be: кароткі код да любой старонкі ці пасту.

en: shows
be: канцэртаў

en: shows were skipped as they were deemed duplicates
be: выступы былі прапушчаны бо здаліся дублікатамі

en: shows were skipped due to errors
be: выступы прапушчаны з-за памылак

en: shows were successfully imported
be: выступ атрымаўся імпартаваць.

en: successfully updated.
be: з поспехам абноўлена.

en: tours
be: тураў

en: was successfully added to the database.
be: было без праблем дададзены ў базу

en: was successfully added.
be: дададзена ў базу

en: was successfully updated.
be: з поспехам абноўлена.
